Korg D3200
jako několikastopý záznamník - návod k použití


Úvod

Korg D3200 je kvalitní, současně však složité zařízení. Je možné na něm realizovat celý proces od nahrání zvukových stop až po závěrečný mastering. Pokud však někdo chce realizovat zpracování zvuku na počítači a stačí mu pořídit pouze zvukové stopy, je pro něj zbytečné učit se vše o práci s Korg D3200 - stačí mu tento návod.

Nápisy na přístroji jsou v návodu uvedeny modře, dialogy se ovládají joystickem a tlačítky NO (Cancel), YES (OK), ENTRY. Hodnoty se mění kolečkem nebo tlačítky +, -.

Při porovnání Korg D3200 a BOSS BR600 se ukazuje, že:

Přístroj běžně obsluhuje někdo, kdo tento návod zná. Může jej však obsluhovat i zpěvák sám, pokud se naučí posloupnost zapnout - vybrat píseň - přepnout na nahrávání - vybrat nahrávanou stopu - nahrát ji - vybrat další nahrávanou stopu - nahrát jí - atd - vypnout.


Zapojení přístrojeZapnutí přístrojeVytvoření nové písně

Nahrání minusovky
Je možné dvěma způsoby: Minusovku je vhodné spojit do jedné stereo stopy:Nahrávání dalších stopExport stop do PC

Korg D3200 umožňuje exportovat pouze aktuálně vybrané virtuální stopy. Pokud chceme exportovat několik virtuálních stop jedné stopy, je třeba je zkopírovat do volných stop.

Před každým kopírováním je třeba nastavit interval kopírování, pro naše účely vždy od začátku do konce písně:

Kopie virtuální stopy do volné stopy

Toto není třeba, pokud je použit postup pro jediný mikrofon.

Export několika stop do PCVymazání písně

Vypnutí přístroje

Vybrané úkony

Nastavení nahrávání na vstup

Nahrávání na KORG D3200 Ukončení nahrávání na KORG D3200 Propojení USB Korg D3200 a PC Odpojení USB Korg D3200 a PC Výběr virtuální stopy Výběr písně